Calcit surový Zväčšiť

Calcit surový

Nový produkt

Veľkosť 2- 4 cm

Viac detailov

7 položky

1,30 €

Detaily

Farba: zelený, modrý, žltý, oranžový, číry, hnedý, ružový, šedý, červený
Vzhľad: Priesvitný kameň voskového vzhľadu. Často sú viditeľné jednotlivé vrstvy.
Výskyt: bežný
Náleziská: USA, Veľká Británia, Belgicko, Česká republika, Slovensko, Peru, Island, Rumunsko, Brazília

Vlastnosti
Kalcit je účinný zosilňovač a čistič energie. Aby sa z okolitého prostredia odviedla negatívna energia a súčasne sa zvýšila vaša vlastná, stačí mať kalcit v miestnosti. Z tela odstraňuje nečinnú energiu. Farebné spektrum kalcitu čistí fyzické telo spolu s ďalšími vyššími vrstvami osobnosti. Kalcit je aktívny kryštál urýchľujúci vývoj a rast. Jedná sa o duchovný kameň zaisťujúci spojenie s vyšším vedomím. Napomáha prístupu k vyššej múdrosti a rozvoju parapsychologických schopností vrátane jasnovidectva a cestovania mimo telo. Urýchľuje duchovný vývoj a umožňuje duši, aby si aj po návrate do hmotného tela pamätala zážitky z astrálnych ciest.
V duševnej rovine kalcit spája cit s rozumom – vytvára emočnú inteligenciu. Kalcit má pozitívny účinok – zvlášť v prípadoch, keď strácame nádej alebo motiváciu. Pomáha v boji s lenivosťou a dodáva energiu na všetkých úrovniach osobnosti.
V mentálnej rovine kalcit upokojuje myseľ, rozvíja bystrý úsudok a schopnosť analýzy. Podnecuje vhľad a povzbudzuje pamäť. Napomáha schopnosti radiť jednotlivé informácie podľa dôležitosti a na základe toho si ich uchovávať v pamäti. Kalcit súčasne podporuje schopnosť premieňať myšlienky v činy. Jedná sa o užitočný kameň pre každého, kto sa venuje štúdiu.
Kalcit uvádza do rovnováhy citové napätie a nahrádza ho kľudom a vyrovnanosťou. Jedná sa o kameň zvyšujúci sebadôveru posilňujúci schopnosť prekonávať neúspechy. Na vyššej duchovnej úrovni prečisťuje farebné usporiadanie kalcitu všetky čakry, udržuje ich v rovnováhe a dodáva im energiu.

Liečebné využitie
Kalcit prečisťuje vylučovacie orgány. Napomáha usadzovaniu vápnika v kostiach, ale súčasne bráni ich vápenateniu. Pomáha posilňovať kostru i kĺby. Má blahodárny vplyv na črevnú flóru a na kožu. Kalcit podporuje zrážanlivosť krvi a hojenie tkanív. Posilňuje imunitný systém a u malých detí napomáha rastu. Ako elixír sa vyznačuje rýchlym účinkom. Dá sa aplikovať na kožu, vredy, bradavice, hojí rany. Medzi jemnejšie účinky kalcitu patrí prečistenie čakier, ktorým súčasne dodáva novú energiu.

Umiestnenie
Dá sa prikladať na telo alebo nosiť na rôznych miestach podľa potreby. Môže sa tiež nosiť ako prívesok alebo rozmiestniť okolo lôžka. Používa sa ako základ šperku.

Žltý (zlatý) kalcit poslúži ako účinný odstraňovať všetkého zlého, ktorý súčasne dokáže povzbudzovať vôľu. Je nadaný, zvlášť v podobe elixíru, takmer zázračnou energiou. Povzbudzuje meditáciu, navodzuje hlboké stavy uvoľnenia a duchovného osvietenia, zaisťuje spojenie s vyššími zdrojmi duchovnej múdrosti. Podnecuje k činnosti vyššie vedomie. Prikladá sa na čakru solar plexu alebo na korunnú čakru. Žltý kalcit sa vyznačuje mimoriadne expanzívnou energiou.