Zmes na prípravu živej vody

Nový produkt

Zmes obsahuje : ruženín, kalcit, sodalit, aventurín.

Viac detailov

2 položky

Pozor: Posledné kusy na sklade!

6,80 €

Detaily

Kryštálová voda je tzv. „informačný liečivý prostriedok“ podobne ako homeopatické prostriedky, či Bachove kvetové esencie. Rozdiel medzi klasickou minerálnou vodou je, že „minerálka“ obsahuje substancie (uvoľňuje minerálne látky do vody) a kryštálová voda je voda obohatená o informácie získané z kameňov – kryštálov a minerálov. Medzi vodou a kryštálom/minerálom teda dochádza k výmene informácií a voda sa tak stáva mäkšou, sviežejšou, niekedy dokonca zmení aj svoju chuť, či arómu. Stáva sa živšou a  energetizujúcou. Jej pitie má priaznivé účinky na ozdravenie celého organizmu. Voda pripravená k priamemu užitiu, t. j. pitiu, eliminuje choroboplodné zárodky a pre telo je lepšie stráviteľná. *Ďalším využitím je aj aplikácia priamo na postihnuté miesto, napr. pri poraneniach, popáleninách, či kožných problémoch. Dá sa využiť aj do kúpeľa, alebo na čistenie priestorov.

*Liečenie kryštálovou vodou – má odlišné pôsobenie ako liečenie samotným kryštálom, či minerálom. Jej účinky sú silnejšie a intenzívnejšie (napr. silný elixír na pitie, či použitie priamo na postihnuté miesto, ide o vnútornú aplikáciu nakoľko voda sa dostáva priamo do tela, orgánov, krvi, a pod.).

Príprava vody na pitie

Pripravíme si čistú, sklenenú (najlepšie priesvitnú) nádobu na prípravu vody (pohár, džbán, karafa – v prípade karafy uvažujte s menšími kúskami kameňa, nakoľko jej hrdlo je podstatne užšie než džbán). Množstvo kameňov závisí od požadovanej sily účinku, tiež veľkosti nádoby – množstva vody (väčšie množstvo kameňov v malom množstve vody bude mať silnejší, intenzívnejší účinok). Vyčistené a nabité kamene umiestnime buď priamo do vody, alebo do jej blízkeho okolia (čítajte nižšie – priama/nepriama metóda). Kamene necháme vo vode pôsobiť min. 2 hodiny, ideálne je nechať pôsobiť po dobu 8-12 hodín (napr. večer zalejeme a ráno je voda už pripravená k použitiu). Najvhodnejším spôsobom je pripravovať vodu priamo z čistej, pramenitej vody. V prípade práce s farebným spektrom  môžete pracovať aj s farebným sklom.

Priama a nepriama metóda prípravy vody

Znamená to, akým spôsobom prichádza voda do styku s kryštálmi/minerálmi. Z chemického hľadiska mnohé kamene obsahujú prvky, ktoré by v prípade priameho kontaktu mohli vyvolať nežiaduce účinky na ľudský organizmus (napr. malachit, kyanit), pretože obsahujú látky, ktoré nie sú pre telo žiaduce, alebo môžu byť až jedovaté. Priamou metódou teda hovoríme o priamom kontakte vody s kameňom, t. j. môžeme vkladať surové, neopracované kryštály a minerály priamo do vody.

Priama metóda: RUŽENÍN, AMETYSTKRIŠTÁĽCITRÍNKALCIT

Keď hovoríme o nepriamej metóde, máme teda na mysli nepriamy, avšak blízky kontakt kameňa s vodou. Napr. v blízkosti pohára je uložený minerál, alebo existujú špeciálne džbány s dvojitým dnom, kde je možnosť uloženia kameňa.

Nepriama metóda: VŠETKY OSTATNÉ KRYŠTÁLY A MINERÁLY